Reflexná masáž chodidiel

Azda najznámejšia i najrozšírenejšia forma reflexnej terapie v našich končinách, je reflexná  masáž nôh. Mnoho ľudí ju dokonca považuje za jedinú metódu, a keď sa hovorí o reflexnej terapii, vybaví sa im práve tento druh masáže.

I Keď chodidlo a noha je dôležitým miestom, odkiaľ možno ovplyvniť hojivé a regeneračné procesy v ľudskom tele, zamieňať reflexnú terapiu len za masáž chodidla by bolo hrubým  nedocenením ďalších metód, a možností, ktoré reflexná terapia  ako celok ponúka.

Klienti, najmä ženy, si pochvaľujú i nesporný relaxačný, stres a napätie uvoľňujúci efekt,ktoré reflexná masáž nôh a chodidiel má. Niekedy sa môže vyrovnať, ba aj prekonať, uvoľňujúce účinky  klasickej masáže celotelovej.

Prečo práve chodidlá? Po celé tisícročia ľudia chodili bosí. Nervové zakončenia na nohách boli neustále vystavované prirodzenej stimulácii pri chôdzi. Obuv je z hľadiska vývoja človeka vynález relatívne nový. Preto by sme mali, pokiaľ to okolnosti vonku umožňujú, chodiť aspoň občas bosí, hlavne v prírode a po nerovnom teréne. Takáto aj keď zo začiatku krátka prechádzka naboso môže zmierniť, alebo pomôcť predísť, nejedenému zdravotnému problému. Je to účinný prostriedok ako u detí, i dospelých, zlepšiť spadnutú klenbu chodidla,  tzv. „ploché nohy“, a posilniť imunitu organizmu.

Ošetrenie zahrňuje:

Peeling nôh špeciálnym peelingom z mŕtveho mora

Reflexná masáž nôh

Relaxačná maska na uvoľnennie nôh

čas trvania: cca 1,15

 

Reflexna_schema_chodidla