Pokyny pred PMU

 1. Na termín príďte odlíčená! Inak hrozí nesprávne uchytenie pigmentu. Ak tetujeme linky, 3D mihalnice nesmú byť nalepené. Ak pery, doneste si so sebou obľúbený rúž.
 2. Obočie si týždeň pred procedúrou nefarbite (farba by sa ihlou dostala do kože a mohla spôsobiť komplikácie).
 3. Ak už máte raz obočie, linku či pery tetované niekde inde alebo laserom odstraňovaný starý permanent, počítajte s tým, že na maximálne prekrytie starého tetovania budeme potrebovať viac ako 2 sedenia. Pôjde o min 2 korekcie do pol roka. Zároveň, ak máte starý PM, je potrebné najskôr skonzultovať (SMS, whatsapp, prípadne osobne), či je vôbec možné procedúru absolvovať.
 4. Pred tetovaním nepite 4h kávu, energetické nápoje, čierny a zelený čaj, 24h alkohol a nefajčite min 4 hodiny pred zákrokom.
 5. Netetujem dojčiace, tehotné ženy (pigment nebude chytať). Po ukončení dojčenia môžeme tetovať o 2 mesiace. Mastnú pórovitú pleť tetovať nie je vhodné, ak tak s Vašim vedomím, že bude potrebných viac korekcií a pigment vydrží v koži max rok.
 6. Netetujem ženy s cukrovkou (iba s potvrdením od lekára), s rosaceou, s herpesom, kútikom, zápalom očí či zápalovým procesom na pleti. Ak ste chorá.
 7. Tetovanie je možné 2 týždne po dobratí ATB, aspoň 2 mesiace po botoxe a 6 mesiacov po odstraňovaní starého PM, najskôr 2 týždne po zahojení herpesu. Po chemoterapii a rádiofrekvencii najskôr o 3 mesiace po ukončení liečby, v prípade liečby retinoidmy (systémové lieky na liečbu akné) môžeme najskôr o 2 mesiace po ukončení liečby. Pery môžeme tetovať najskôr 2 mesiace po zväčšení. Zákaz tetovať máme v prípade rakoviny, epilepsie a autoimunitného ochorenia. Zakázané máme tiež tetovať čerstvo opálenú pleť, pretože je vysoké riziko zmeny farby. Tetovať Vás nebudem, ak budete chorá, virózna Vy alebo člen vašej rodiny, ak mi takýto termín prídete, budem Vás musieť odmietnuť a záloha vám prepadne.
 8. Ďalšie kontraindikácie: užitie tabliet s kys. Salicylovou (Anopyrin, Aspirin, Acylpyrin,..), extrémne vysoký krvný tlak (poradiť sa s lekárom), hemofília (ochorenie krvi a krvácania), akékoľvek infekčné ochorenie, alergia na kovy (ihla), alergia na anestetiká (potvrdenie od lekára), keloidné jazvy, zlá zrážanlivosť krvi. Tiež endokrinologické problémy – lieky na štítnu žľazu výrazne ovplyvnia životnosť, hojivosť a intenzitu farby, nie je však zakázané tetovať.
 9. Kontraindikácie pri tetovaní liniek – najskôr môžeme tetovať rok po plastickej operácii očných viečok. Nemôžeme tetovať ak je koža na viečkach extrémne tenká a žilky (kapiláry) veľmi viditeľné (ideálne skonzultovať so mnou cez sms prípadne mailom).
 10. Ak ste objednaná na tetovanie pier a mávate herpesy, je potrebné dať si u lekára predpísať tabletky Herpesin 400 a užívať 2 dni pred procedúrou, 2 tbl denne. Následne dobrať ďalších 5 dní po tetovaní. Pery si treba pred procedúrou výdatne hydratovať, pílingovať, aby boli vláčne a nepopraskané.
 11. Prosím na termín nemeškajte dlhšie ako 15 min
 12. ​Možnosť zrušiť termín máte aj v tomto maily, prípadne správou na tel. 0944 228 494 (napíšte svoje meno, deň a presný čas procedúry, ktorú rušíte) najneskôr však min 24 h pred procedúrou!
 13. Ak máte poukážku a na termín sa nedostavíte, či nezrušíte 24 H pred alebo nebudete spĺňať vyššie spomínané podmienky tetovania na mieste, bude Vám z hodnoty odpočítaná suma 50 EUR
 14. Netetujem osoby mladšie ako 18 rokov bez sprievodu zákonného zástupcu alebo písomného potvrdenia s tel. číslom na ZZ.

Prajem pekný deň a teším sa na osobné stretnutie,

Vaša Bea