Permanentný make-up

Permanentný make-up je metóda vpravovania prírodných pigmentov pod kožu do hĺbky 0,3 – 0,6 mm špeciálnym tetovacím prístrojom. Pre výsledný efekt je mimoriadne dôležitá kvalita použitých pigmentov. V našom salóne požívame výhradne pigmenty overenej kvality, ktoré sú stálofarebné a trváce. Sú zárukou toho, že obočie bude hnedé a nie ružové, fialové alebo bledomodré a pod. Odtieň vydrží 2 – 5 rokov, potom postupne bledne, takže je dobré ho tzv.“oživiť“ na ďalších niekoľko rokov. Jednorázové ihly, špičky a gumené rukavice sú dnes už samozrejmsťou.

Ako dlho trvá samotné tetovanie?

  • Obočie 40 min.
  • očné linky 30-40 min
  • pery 60-90 min.

Pery sú najnáročnejšie, pretože nerobíme len kontúru, ale aj tzv. tieňovanie, čiže zapustenie pigmentu, aby bol výsledok čo najprirodzenejší. Táto metóda nám umožňuje pery aj opticky zväčšiť, dodať im plnší a mäkší tvar. Na vytieňované pery klientka nepotrebuje rúž, stačí priesvitný alebo farebný lesk.

Permanentný make-up ceny:

  • Obočie 140 EUR
  • Horné očné linky 100 EUR
  • Dolné očné linky 40 EUR
  • Pery + tieňovanie 150 EUR

Čo robiť po permanentnom make-upe?

Tetovanie spôsobí mierny opuch a začervenanie zhruba na 2 hodiny. Na podporu hojenia budete používať kalciovú masť podľa pokynov a zabránite namočeniu tetovaných miest vodou počas 5-7 dní, 4-6 týždňov nedoporučujeme solárium a saunu. Permanentný make-up môžete absolvovať aj v letných mesiacoch, najneskôr 1 mesiac pred dovolenkou pri mori.

Ako dlho trvá hojenie?

Normálne trvá hojenie 5-7 dní. Potom sa z tetovaných miest zlúpe vrchná vrstva , cez pigmentovanú časť narastie nová kožička – dôsledkom čoho je odtieň po vyhojení o niečo svetlejší a prirodzenejší. Pigment sa usádza v koži zhruba 3 týždne. Po tomto čase už viete, či je nutné robiť korekciu. V našom salóne poskytujeme nárok na bezplatnú korekciu do 6 týždňov po tetovaní. Treba si uvedomiť, že jedna korekcia je vždy nutná, aby bol výsledok práce perfektný.