Ošetrovanie zarastajúcich nechtov

Šponovanie nechtov

                                                         

Zarastený nechet a šponovanie.   

Zarastený nechet býva obyčajne na palci.

Postranné okraje nechtu zarastajú do mäkkého tkaniva nechtového valu a vyvolávajú zápal. Nechet je bolestivý na dotyk a môže sa objaviť aj hnis. V počiatočnom štádiu, kým sa neobjaví hnis, pomocou brúsky alebo špeciálnymi klieštikmi, šetrne uvoľním a odstránim rohovinu z nechtového lôžka.

Proti zarastaniu nechtov Vám v našom štúdiu ponúkame tzv. šponovanie.

Nalepovacia špona predstavuje oproti strhnutiu nechtu alebo plastike úplne bezbolestnú a bezpečnú metódu korekcie nechtov. Je vyrobená zo špeciálneho plastu, ktorý má takzvanú pamäť. To znamená že po nalepení na nechet sa ,,snaží,, vyrovnať do svojho pôvodného vodorovného tvaru a tým ťahá vrastené okraje nechtu von z nechtových valov.
V procese vyrovnávania je potrebné pre účinnosť terapie nanovo lepiť a posúvať šponu každých 4-5 týždňov.

Čo je to nechtová šponáž a na čo je určená?

Bezbolestné a trvalé ošetrenia zarastajúcich nechtov na nohách bez recidívy- nalepovacia nechtová špona. Zarastajú, rolujú sa alebo deformujú sa Vám nechty na nohách? S nechtovou šponou žiaden problém…

Zmena tvaru a nechtu či zarastanie nechtu, môžu mať rôzne príčiny: trvalý, ľahký tlak topánky, nesprávne strihanie nechtu do oblúka,vyschnutie substancie nechtu spôsobené pribudajúcim vekom, poruchy látkovej výmeny alebo pri chorobách ako je napr.cukrovka, lupienka(prosiaris) zasahujúca do nechtu,alebo plieseň-onychomykoza.

Nechtová platnička se zdeformuje i v prípade že je po dlhšiu dobu fixovaná do určitého tvaru. Vo svete najpoužívanejšou a naj osvedčenejšou metódou nechtovej korektúry sú tzv. nechtové špony, ktoré majú za úlohu uviesť do pôvodného stavu tvar nechtu a nechtového lôžka u zarastajúcich, zdeformovaných alebo rolujúcich sa nechtov.

U deformít, ktoré sa už nedajú opraviť, sa dá dosiahnuť následkom neustáleho ťahu špony trvalé odľahčenia nechtového záhybu a tým odstrániť existujúce ťažkosti. Vdaka ortonyxii teda dosiahneme naraz dva ciele. Ťah špony spôsobí neustálé odlehčenie tlaku na nehtový val a zbaví pacienta od bolesti a za druhé se zmenší zaoblenie nechtu a nechtového lôžka a nehet sa pôsobením špony postpne vyrovnáva.

film-3to-podofix-aktivni-nalepovaci-spona.jpg

Comments are closed.