Permanentný makeup obočia,microblading Phibrows

 
Permanentný make-up je procedúra, ktorá spočíva vo vpravovaní prírodných pigmentov do pokožky , s garanciou absolútnej hygieny. Ihly, ktoré sa používajú pri práci sú sterilné a určené vždy len na jedno použitie. Tetovanie sa prevádza mikropigmentovaním vrchnej vrstvy pokožky, v čom spočíva aj zásadný rozdiel medzi klasickým tetovaním a permanentným make-upom. Permanentné farby neobsahujú ťažké kovy, sú absolútne zdravotne nezávadné a postupne blednú až do úplného zmiznutia.

Phibrows Microblading Academy by Branko Babic je najprestížnejsia a najlepšia Academy uznávaná na celom svete, ktorá sa venuje prirodzenému tetovanie obočia.

MICROBLADING PHIBROWS je novšia technika tetovania obočia, obľúbená po celom svete. Ide o špeciálne pero s mikroihličkami. Mikroihličky ručne, nie strojovo, vkladajú minerálny pigment do vyšších vrstiev pokožky a to len do hĺbky max. 1 mm. Rozdiel v prístrojovom a ručnom tetovaní je v tom, že ručnou technikou sa robí vláskovaná realistická technika kresby chĺpkov v povrchu pokožky. Chĺpky sú tak úplne jemné, tenké a prirodzené. Obočie pôsobí absolútne realisticky, čím sa doladí jeho tvar a obočie sa zahustí.

Jeho životnosť je cca 1,5 – 2 roky. Avšak výdrž tetovania záleží v prvom rade od klientky. Mladé aktívne ženy s rýchlim metabolizmom, aktívne pravidelne športujúce, fajčiarky, mastnejšia pleť, opaľovanie … výrazne znižujú životnosť PMU a obzvlášť microbladingu, kde sa pigmentuje len vrchná vrstva pokožky. U takých žien je životnosť microbladingu cca 12 mesiacov. U klientiek s normálnym metabolizmom je životnosť okolo 1 – 1,5 roku, u starších klientiek s jemnou suchšou pleťou a pomalým metabolizmom 1,5 – 2 roku.

Microblading sa nevykonáva u mastnej, pórovitej, hrubej pleti, u klientiek s výrazným zostatkovým pigmentom po iných PMU technikách (najmä kompaktné výplne a viditeľná kresba iných čiarkovaných techník, jazva, tmavý pigment v pleti a pod. AK UŽ BOLO OBOČIE V MINULOSTI INDE TETOVANÉ A CHETE PODSTÚPIŤ MICROBLADING ALEBO INÚ TECHNIKU, JE NUTNÁ KONZULTÁCIA (minimálne správou a fotografiou alebo osobne).

Microblading je technika vhodná na tenkú (normálnu, jemnú pokožku), normálnu a suchú a navodzuje efekt skutočných chĺpkov. Trvanie 120 min.

Postup: poučenie a konzultácia, odlíčenie, dezinfekcia, nákres, farba (pigment na mieru), predtetovanie tvaru, anestetikum na narušenú kožu, dotetovanie, poučenie o starostlivosti.

Cena 130 € – v cene su zhrnuté 2 tetovanie(pretetovanie po 4-6 týždňoch)

STAR BROWS –manuálne čiarkovanie s tieňovaním – je určené pri úplnej absencii chĺpkov obočia,alebo veľmi tenkom obočí.Star brows jw určená na normálnu alebo vitálnu pleť.Nevhodné na mastnú hrubú pleť.    Cena 130 eur v cene su zhrnuté 2 tetovanie(pretetovanie po 4-6 týždňoch)

COMBI BROWS – začiatky obočia microblading,postupne tieňované do ombré – Je určené na normálnu,vitálnu pleť,ale aj pre hrubšiu,zmiešanú pleť so stratou elasticity.

Cena 140 eur – v cene su zhrnuté 2 tetovanie(pretetovanie po 4-6 týždňoch)

Viac fotiek na FB stranke _Kozmeticke studio,pedikura La Femme

 

Kontraindikácie

Tehotenstvo a dojčenie – nesmie sa vykonávať PMU. Pigment precházda aj do mlieka počas laktácie.
Po ukončení laktácie nedporučujem tetovať ešte 2 mesiace, kým sa neustália hormóNesmiete mať opálenú pleť.

Obočie si nefarbite u kozmetičky aspopň 7 dní pred PMU a príďte ODLÍČENÁ /minimálne bez líčidiel lokalita ktorá sa bude tetovať/, ideálne 12 hod. pred aplikáciou. Líčidlá môžu zotrvať v póroch a vytlačíť pigment z pokožky po natetovaní. Tým pádom horšie chytí tetáž.

Hormonálne výkyvy /endokrinologické problémy


Antibiotiká !
nesmie sa vykonávať PMU minimálne 7 dní o ich doužívaníAnalgetiká s obsahom kyseliny salicylovej /Anopyrin, Aspirin, Acylpyrin…/ neužiť minimálne 7 dní pred zákrokom

Zlý zdravtný stav, choroba, nachladnutie

Extrémne vysoký krvný tlak /konzultácia s lekárom/
Kardiostimulátor – nesmie sa tetovať
Hemofília
Akútne infekčné ochorenie, onkologické ochorenie

Alergie na kovy,lidocain amezokain

Diabetes mellitus /konzultácia s lekárom/

Kožné poruchy (edém, znamienko, melanóm a pod.)
Dermatitídy (psoriáza, ekzém, atopia a pod. – konzultácia s lekárom)
Imunodeficientný stav

Srdcovo-cievne potiaže /konzultácia s lekárom/
Lieky proti zrážanlivosti krvi /konzultácia s lekárom/
Nesmiete alkohol 48 hod. pred tetovaim, drogy
Epilepsia, zápal očí

Herpes – netetuje sa ak je aktívny (ak mávate herpes, neodporúčam ani v 100% zdravotnom stave podstúpiť tetovanie pier, jedine s preventívnou perorálnou liečbou antivirotikami pod dohľadom lekára)

Káva /kofeín a energetické nápoje minimálne 2 hodiny pred zákrokom nepodávať . !!! Ideálne vôbec v deň tetovania.

Menštruácia – zákrok budete vnímať viac bolestivejšie a bude/môže horšie chytať pigment.

Keloidné jazvy – výkon je zakázaný

Vek pod 18 rokov /mladšie klientky musia byť v sprievode zákonného zástupcu/

Detoxikačná kúra alebo menej ako 14 dní po jej ukončení.

Ak máte závažné ochorenia, poraďte sa prosím so svojim lekárom

Obočie bude tmavšie a výraznejšie po tetovaní a vytvorení chrasty/šupiniek/hojenia. Je nutné počítať so starostlivosťou – spať na chrbte, obočie ošetrovať podľa pokynov, vyhnúť sa športovaniu, plávaniu, saune, slnku, líčidlám /cez obočie/. Po odpadnutí chrastičiek /6-14 dní – individuálne/ ešte nie je pigment stabilizovaný.

Farba sa ukáže až v 4. týždni. Je potrebné sa dostaviť na korekciu /ak je potrebná/ v doporučenom rozmedzí 4-8 týždňov od tetovania.

Ďaľšie fotky najdete na FB stránke- Kozmeické štúdio,pedikúra La Femme